Hírek a HyPro4ST projektről - Elkészült a gyakorlati útmutató!
Olvasóink megszokhatták, hogy időről időre beszámolunk nemzetközi projektjeink haladásáról. A HyPro4ST projekt most újabb mérföldkőhöz érkezett. De mielőtt megnézzük hol tartunk most, idézzük fel, miről is szól ez a projekt!
A HyPro4ST projekt keretében lényegében tananyagfejlesztéssel foglalkozunk, a célunk egy teljesen új szakma, a „Fenntartható és hibrid projektmenedzser” munkakör létrehozása, és a betöltésére alkalmas szakemberek képzése.
Ebben a nemzetközi projektben ötvözzük a turizmus, a fenntarthatóság és az oktatás területeit, miközben olasz, görög, szlovén, portugál, horvát és magyar partnereinkkel szoros összhangban dolgozunk együtt. Közös munkánk egyik eredménye az a frissen elkészült gyakorlati útmutató, amely a leendő oktatók számára készült, és a hamarosan induló képzés legfontosabb sarokköveit foglalja össze.
Mit kell tudni a gyakorlati útmutatóról?
A HyPro4ST gyakorlati útmutató bemutatja a felsőoktatásban és a szakképzésben dolgozó pedagógusoknak:
- a HyPro4ST online képzés tartalmát és tantervét
- a projektalapú, mikro- vegyes- és munkaalapú tanulási megközelítések mibenlétét
- és más nem formális oktatási módszereket is.
A gyakorlati útmutató 4 modulból áll, amelyek között szerepel:
- a zöld, kreatív és digitális gazdaság bemutatása a turisztikai ágazat vonatkozásában;
- a HyPro4ST online képzési tanfolyam használata Fenntartható Hibrid Projektmenedzserek számára;
- reziliencia és más soft skillek elsajátítása a fenntartható turizmus ágazatban dolgozó oktatók számára, valamint
- korszerű oktatási gyakorlatok az élethosszig tartó tanulás lehetővé tételére.
Nem kis tartalomról van itt szó: a gyakorlati útmutató összesen 68 órányi tananyagot foglal magában személyes és csoportos képzés formájában.
Az 1. modult portugál, a 2. és 3. modulokat görög, míg a 4. modult nagy büszkeségünkre magyar kollégáink fejlesztették. Ez utóbbi modul fejlesztése Dr. Grotte Judit főiskolai tanár, a Kodolányi János Egyetem munkatársának munkáját dicséri. A fejlesztést követő szakértői véleményezések után a végleges anyag összeállítása cégünk, a Minerva 90 feladata volt. A munkafolyamat nemzetközi irányítása és összefogása, képző központunk ügyvezetője Mahler Balázs kezében összpontosult, míg az operatív megvalósításban és szerkesztői munkában Málics Bettina volt segítségünkre.
Mivel nemzetközi projektről van szó, a képzés az angol mellett az összes résztvevő ország nyelvén elérhető lesz, így horvát, görög, portugál, olasz, szlovén és természetesen magyar nyelven is. Összesen 300 oldalnyi anyagot fordítottunk le igénybe véve a mesterséges intelligencia eszközeit is. A fordítás oroszlán részét Fülöp Panna, Soede Alicia Philomena, Vizin-Derányi Anita és Mészáros Erik végezték, akik munkáját ezúton is köszönjük szépen.
Hogyan tovább?
Az előttünk álló lépések már az oktatók képzésének megszervezéséről, az oktatók toborzásáról, majd az első képzések megvalósításáról szólnak.
Bár a nyár folyamán a nemzetközi projekt meetingekben pihenőt tartottunk, a munka nem állt le, sőt. A nyári időszakban elkészültek a terjesztési anyagok a képzők képzéséhez, elkészült a nyílt online szakmai képzés tartalmának a fordítása és most, hogy beköszöntött a szeptember, a projekt találkozók is újra indulhatnak, és folytatjuk a közös munkát.
Remélhetőleg hamarosan már az első képzett oktatókat mutathatjuk be ezeken a hasábokon. Addig is kövessék figyelemmel a HyPro4ST projekt oldalait Facebookon és LinkedInen!